Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Kladno

Uvažujete nad tím, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu? Chcete snížit náklady spojené s bydlením v Kladně, kde žití není zrovna nejlevnější? Jednou z možností je pořízení úsporných opatření, k nimž patří například tepelná čerpadla, fotovoltaická elektrárna nebo také rekuperace. Na všechna zařízení se aktuálně vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám, proto ji nezapomeňte využít. Ostatně s tím vám pomůžeme. Jsme specialisté na Kladno a blízké okolí a nabízíme nejen poradenství, ale také realizaci a vyřízení dotací.

Tepelné čerpadlo v Kladně?

Je mnoho možností, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. A tepelné čerpadlo je jednou z nich. Jedná se o úsporné opatření, které až do roku 2021 můžete získat za lepší cenu. Vztahuje se na něj totiž dotace z programu Nová zelená úsporám, který uleví při pořízení i jiných úsporných opatření, jež slibují snížení spotřeby energií, a i tedy šetrnost k životnímu prostředí.

Je třeba říct, že dotace se vztahuje na jakékoli druhy tepelných čerpadel čili jak na tepelné čerpadlo vzduch vzduch, tak na tepelné čerpadlo země voda nebo vzduch voda. Všechna tepelná čerpadla se pyšní dlouhou životností, úsporou energií, a tedy i šetrností k životnímu prostředí. Jako bonus může tepelné čerpadlo sloužit i v létě, kdy funguje jako poměrně levná klimatizace.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- V létě možnost fungování jako klimatizace
- Dlouhá životnost
- Úspora energií
- Šetrnost k životnímu prostředí

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Kladně?

Fotovoltaická elektrárna v Kladně? A proč ne? Je velmi snadné ji instalovat a umístit na střechu rodinného domu, kde bude jenom ku prospěchu. Jedná se totiž o jedno z úsporných opatření, které stojí za velkým snížením spotřeby energií. Pokud vás tedy už nebaví doplácet na elektřině, pokud se chcete stát více stát soběstačnými, pak je fotovoltaická elektrárna tím nejlepším rozhodnutím.

Pokud požádáte o dotaci z programu Nová zelená úsporám, může dojít k rapidnímu snížení pořizovací ceny solárních panelů, což následně povede k rychlejší návratnosti investice. Dotace může být až ve výši 150 tisíc korun, ale je třeba říct, že platí, že se musí jednat maximálně o 50% ze způsobilých nákladů.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Soběstačnost po velkou část roku
- Nižší závislost na dodávkách elektrické energie
- Dlouhá životnost solárních panelů
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu

Rekuperace v Kladně a okolí?

Úspora tepla až o 30%, tichost, čistší, kvalitnější vzduch v domácnosti bez bacilů, alergenů nebo bez zvýšené vlhkosti, také kontinuální odsávání pachů a cigaretového kouře či zajištění stabilní teploty v domově a žádný hluk zvenčí. To jsou hlavní výhody rekuperačních jednotek, které si můžete pořídit i do svého domova v Kladně. Je to jedno z úsporných opatření, na které se samozřejmě vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám, tak toho využijte.

Výhody rekuperace:
- Úspora tepla o 30%
- Tichost rekuperačních jednotek
- Nízká spotřeba
- Kontinuální odsávání pachů

Kdo mi vyřídí dotace?

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí již nějaký ten pátek možnost získat dotaci na úsporná opatření, k nimž patří například tepelné čerpadlo nebo rekuperace či fotovoltaická elektrárna. Dotace mohou být opravdu vysoké, proto předtím, než si úsporné opatření pořídíte, zkuste o dotaci požádat. Jestliže si nejste jistí tím, jak o dotaci zažádat nebo jestli vám dotace bude přidělena, obraťte se na nás a my vám pomůžeme. Jsme totiž specialisté na získávání dotací a rádi vám dotaci vyřídíme.

Kde působíme kromě Kladna?
Pomoc vám však nenabízíme jenom v Kladně, ale po celé republice. Působíme totiž v celé ČR, tedy jak v Praze nebo v Brně, tak také v Olomouci, Ostravě, Liberci, také působíme v Mostě, Hradci Králové, v Teplicích, Děčíně nebo Zlíně či Pardubicích a Českých Budějovicích.

na začátek stránky