Co je to multisplitová klimatizace a jaké jsou její přednosti?

12.2.2021

Klimatizace se dnes dělí na několik typů. Základní rozdělení je na mobilní klimatizace a vestavné, kdy hlavním rozdílem je počet jednotek. V případě mobilní klimatizace se jedna jediná jednotka nachází v domácnosti a je možné s ní manipulovat, vestavné modely se pyšní dvěma jednotkami, z nichž jedna je venku. Díky venkovnímu umístění hlavní jednotky klimatizace je právě ta vestavná (neboli také splitová, zabudovaná či nástěnná) méně hlučnou alternativou.

Jaký je rozdíl mezi splitovou a multisplitovou klimatizací?

Ať už mluvíme o splitové nebo multisplitové klimatizaci, mluvíme o modelech s venkovními i vnitřními jednotkami. Zatímco první zmíněná se pyšní jen jednou vnitřní a jednou venkovní jednotkou, multisplitová se skládá z vícero vnitřních jednotek, které jsou napojeny na jednu venkovní. Tím je hlavní rozdíl mezi zmiňovanými typy objasněn.

Pokud při pořizování klimatizace víte, že chcete ochlazovat (nebo vytápět) vícero místností, multisplitová klimatizace je správnou a ostatně také logickou volbou.

Hlavní přednosti multisplitové klimatizace

Možností klimatizovat vícero místností za použití jenom jedné venkovní jednotky seznam výhod multisplitové klimatizace ještě nekončí. Za zmínku stojí také možnost nezávislého nastavení teplot v každé místnosti na jinou hodnotu či společný přívod elektrického proudu pro celé zařízení.

Venkovní modely obecně se také pyšní nižší hlučností v porovnání s mobilními typy a také extrémně tichým chodem vnitřních jednotek.

Do rodinného domu, bytu i sídla společnosti

V praxi se multisplitové klimatizace používají velmi často. Jsou skvělým řešením pro rodinné domy, ovšem své využití nachází i v menších bytových jednotkách. A samozřejmě nesmíme opomenout sídla společnosti či kanceláře, které se s pomocí multisplitové klimatizace také často ochlazují/vyhřívají.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky