Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Zlín

Hledáte způsob, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu čili jak ušetřit na bydlení ve Zlíně nebo v blízkém okolí města Zlín? Ke způsobům, jak snížit náklady spojené s energiemi na rodinném domě, patří pořízení a následná instalace rekuperační jednotky, fotovoltaické elektrárny nebo tepelného čerpadla. Jelikož se jedná o úsporná opatření, vztahuje se na ně dotace, která se klidně může dotknout až 50% pořizovacích nákladů. Finanční příspěvky jsou umožňovány díky programu Nová zelená úsporám a my vám je pomůžeme získat. Specializujeme se totiž na Zlín v rámci poradenství, realizace a také vyřízení dotací.

Tepelné čerpadlo ve Zlíně?

Život ve Zlíně se neřadí k nelevnějším, i když se nejedná o největší město v České republice. Pokud vám dělá starosti vysoká spotřeba energií, snižte ji díky tepelnému čerpadlu, které si pořídíte do své domácnosti. Tepelné čerpadlo sice není levná záležitost, ale lze jeho pořizovací cenu snížit díky dotaci z programu Nová zelená úsporám, který je stále spuštěn. O dotaci je možné zažádat až do konce roku 2021, proto využijte šanci.

Tepelné čerpadlo je rozhodně jedno z úsporných opatření, které nesmí chybět ani ve vaší domácnosti. Nezajišťuje jen úsporu energií, ale také šetří přírodní zdroje, funguje v létě jako klimatizace a pyšní se dlouhou životností či brzkou návratností investice.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Šetření přírodních zdrojů
- Možnost fungování jako klimatizace
- Brzká návratnost investice
- Dlouhá životnost

Fotovoltaika (solární elektrárna) ve Zlíně?

Fotovoltaická elektrárna na střechu rodinného domu ve Zlíně? A proč ne? Jedná se o jedno z úsporných opatření, které vede ke snížení spotřeby energií. Přestaňte konečně doplácet na elektřině a začněte s ní spíše spořit. Využijte navíc aktuální možnosti získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, která může činit až 50% způsobilých nákladů. A to je opravdu znatelná částka, kterou ocení především váš rodinný rozpočet.

Ptáte se, jak je na tom návratnost této investice? To záleží samozřejmě na tom, jestli požádáte nebo nepožádáte o dotaci. V případě získání dotace bude návratnost investice daleko nižší než v případě, že dotaci nezískáte.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Šetrnost k životnímu prostředí
- Široká dostupnost sluneční energie
- Snížení nákladů na elektřinu
- Žádné náklady na výrobu elektřiny

Rekuperace ve Zlíně a okolí?

Zvýšení kvality vzduchu, omezení tepelných ztrát nebo udržení stálé vlhkosti v interiérech. To jsou přední výhody rekuperace, na kterou lze taktéž získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Toto úsporné opatření totiž vede k úspoře tepla. Úspora tepla se může dotknout až třiceti procent, což se výrazně projeví na spotřebě energie, která rázem bude nižší.

Rekuperační jednotky se dnes využívají prakticky ve všech objektech, a to tedy jak v rodinných domech, tak v bazénech, průmyslových stavbách nebo jiných občanských objektech.

Výhody rekuperace:
- Zvýšení kvality vzduchu
- Omezení tepelných ztrát
- Hygienické aspekty
- Udržení stálé vlhkosti v interiérech

Kdo mi vyřídí dotace?

Díky programu Nová zelená úsporám můžete získat nemalé dotace, které rapidně sníží pořizovací cenu úsporných opatření, jako je fotovoltaická elektrárna, rekuperační jednotka nebo tepelné čerpadlo. Například dotace na fotovoltaiku může činit až 50% způsobilých nákladů, a to je už citelná suma. Uspořte už rovnou při pořizování úsporných opatření, díky kterým v následujících letech výrazně snížíte spotřebu elektrické energie, která se neblaze podílí na kondici životního prostředí a planety, na které žijeme.

Kde působíme kromě Zlína?
Působíme nejen ve Zlíně, ale v celé České republice. Podáváme pomocnou roku od Prahy, Brna nebo Hradce Králové, přes Olomouc, Ostravu a Opavu až po Teplice, Děčín, Most, Kladno a Ústí nad Labem.

na začátek stránky