Klimatizace

Klimatizace

Zajišťujeme klimatizace od prvotního poradenství s výběrem až po samotnou realizaci. Zájem o klimatizace do domu roste vždy s přicházejícím létem, ale ani během zimy zájem o přístroj neutichá. Zařízení totiž umí upravovat teplotu vzduchu uvnitř budov i dopravních prostředků. Taková domácí klimatizace tak během léta vzduch ochladí na příjemnou teplotu, v zimě vzduch zase ohřeje.

Věděli jste, že prvky klimatizace jsou známé už od starověku? Už staří Římané znali princip klimatizace, i když v té době si vystačili s akvaduktem, který ochlazoval jejich příbytky. Dnes mají klimatizace řadu podob, už dávno se nejedná jen o akvadukty.
Klimatizace nejsou synonymem zdravotních problémů. Při jejich správném používání a při provádění pravidelného servisu lze spíše konstatovat, že se jedná o zdraví prospěšné zařízení, které zbaví domácnost suchého vzduchu i alergenů a dalších škodlivin. Mnohé klimatizační jednotky se totiž pyšní jak filtrací, tak zvlhčovači a jiným.

Jak funguje klimatizace

Princip klimatizace je velice jednoduchý, i když laikovi se může zdát na první pohled složitý. Pokud budeme mluvit o principu chlazení, řekneme, že plynné chladivo se stlačí přes kondenzátor, ventilátor pomůže vznikající teplo rozptýlit a kondenzátor okolní vzduch tím pádem ochladí. Dojde ke zkapalnění chladiva, které posléze ventilátor rozptýlí v interiéru.

Již bylo zmíněno, že klimatizace umí i ohřívat vzduch v místnostech. Zmínit tak musíme i princip topení, respektive ohřívání. Celý princip topení domácí klimatizace spočívá v reverzním ventilu, který přesměrovává tok chladiva. Kondenzátor tedy v tomto případě pracuje jako výparník. Princip je tedy zcela opačný než v případě ochlazování vzduchu v interiéru.

Druhy klimatizací

Nabídka klimatizací je v současné době velice pestrá. Na trhu se setkáte rovnou s několika druhy klimatizací, proto výběr není zrovna snadný. Aktuálně rozlišujeme hned tři druhy klimatizace, a to: nástěnnou klimatizaci, multisplitovou klimatizaci a klimatizaci s topením.

Nástěnná klimatizace
Nástěnná klimatizace neboli klimatizace na zeď patří k velice oblíbeným. Jejími hlavními přednostmi je, že je malých rozměrů, a tak neničí celkový dojem interiéru. Jedná se o celoroční řešení.

Multisplitová klimatizace
Splitové, respektive multisplitové klimatizace jsou taktéž velice populární. Jsou sice na instalaci náročnější, na druhou stranu méně obtěžují hlukem a mají skvěle propracovaný regulační systém.

Klimatizace s topením
Zakoupení klimatizace s topením s sebou přináší taktéž řadu výhod. Klimatizace s topením je velice úsporný, rychlý, a především ekologický způsob, jak vytápět svou domácnost v době panující zimy.

Oblíbené značky klimatizací

Když už víte, jaké druhy klimatizací existují, nabízí se další otázka, a sice jakou značku klimatizace si zvolit? Opět je nabídka na trhu velice pestrá a rozmanitá a opět není výběr jedné značky klimatizace zrovna lehký.

Klimatizace Toshiba
Klimatizace Toshiba patří k nejmodernějším na trhu. Většina klimatizací této značky je inteligentní, což ocení nejen lidé žijící v moderních domácnostech. Klimatizace je samozřejmě šetrná ke zdrojům.

Klimatizace Sinclair
Klimatizace Sinclair je zárukou kvality. Samotná firma Sinclair se totiž řadí mezi hrstku prověřených dodavatelů, kteří kladou zákazníkovy potřeby na první místo.

Klimatizace LG
Ať už hledáte klimatizaci do pokoje nebo kanceláře, klimatizace LG je tou správnou volbou. Klimatizace LG je synonymem výkonného chlazení vzduchu.

Klimatizace Daikin
Klimatizace Daikin je velice chytrým řešením pro jakékoli příbytky. Ať už potřebujete ochladit malý byt nebo velkou kancelář, jsou klimatizace Daikin jasným favoritem. Navíc má řada z nich zabudované i topení.

Klimatizace Samsung
Značka Samsung je známá pro své kvalitní produkty. Ani v případě klimatizací kvalita nezaostává. Klimatizace Samsung splní veškeré požadavky i nejnáročnějších klientů. Vychladí jak menší příbytky, tak velké společnosti.

Klimatizace Mitsubishi
Klimatizace Mitsubishi jsou velice úspornou možností, jak vytápět rodinný dům či velkou společnost. V létě přinesou do domácnosti či kanceláře příjemný chlad.

Klimatizace Panasonic
Klimatizace Panasonic ocení mít v domácnosti každý astmatik nebo alergik. Jedná se o chytré klimatizace čistící vzduch. Zamezují tak hemžení pylu, virů, plísní, bakterií a jiných mikroorganismů.

Klimatizace Gree
Chcete vsadit na prověřeného dodavatele klimatizací? Pak byste měli vsadit na dodavatele jménem Gree. Klimatizace Gree patří nejen k prověřeným, ale také velice kvalitním produktům.

Klimatizace Midea
Klimatizace značky Midea se pyšní řadou certifikátů, které obdržela pro svou vysokou kvalitu. V nabídce má značka jak venkovní, tak i vnitřní klimatizační jednotky.

Klimatizace Fujitsu
Značka Fujitsu dbá především na vysokou kvalitu, ale zároveň myslí i na životní prostředí kolem nás. Její výrobky jsou známé pro svou šetrnost k životnímu prostředí.

Klimatizace Acond
Klimatizace Acond se pyšní především svým ekonomickým provozem a velice přijatelnou cenou, za kterou ji na trhu pořídíte.

Klimatizace Whirlpool
Značka Whirlpool se snaží sázet na inovace a moderní technologie. V případě klimatizací tak lze konstatovat, že splní veškeré vaše požadavky. Používání tohoto výkřiku technologie bude opravdu radost.

Kde zajišťujeme klimatizace s dotací?

Jelikož je zejména vytápění s pomocí klimatizace velice úsporné, můžete se pokusit získat dotaci na klimatizaci. S tím vám ostatně pomůžeme. Zajišťujeme dotaci na Moravě i v Čechách čili po celé České republice, nejčastěji však v Ostravě, Brně, Praze, Olomouci, také v Plzni, Opavě či Pardubicích.

Začněte využívat klimatizaci i vy jako rychlý doplňkový zdroj tepla, který šetří životní prostředí. Zatímco v zimě vás zahřeje, v létě se postará o příjemné klima v jakémkoli interiéru.

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky