Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Opava

Bydlíte v Opavě a chcete snížit energetickou náročnost svého rodinného domu? Nechcete platit velké sumy za bydlení, chcete se vyvarovat doplácení za energie? Řešením je investice do tepelného čerpadla, rekuperačních jednotek nebo do fotovoltaické elektrárny. Na zmíněná úsporná opatření je navíc možné získat dotaci, která znatelně sníží pořizovací cenu daných zařízení. Abyste dotaci získali, pomůžeme vám. Specializujeme se na poradenství, realizaci i vyřízení dotací.

Tepelné čerpadlo v Opavě?

Tepelná čerpadla jsou jednou z možností, jak snížit náklady spojené s bydlením v Opavě a blízkém okolí. Jedná se o úsporné opatření, které slibuje výrazné snížení energetické náročnosti rodinného domu, tudíž se tímto splňuje podmínka pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám. Finanční příspěvek lze získat nezávisle na tom, jestli jste se rozhodli investovat do tepelného čerpadla voda voda, vzduch voda nebo třeba vzduch vzduch.

Ptáte se, jak se jednotlivá zmíněná čerpadla liší? Především tím, odkud berou teplo a kam teplo putuje. V případě tepelného čerpadla vzduch voda se teplo odebírá z venkovního vzduchu a používání se k ohřevu vody. V případě tepelného čerpadla vzduch vzduch se teplo získává z venkovního vzduchu a ohřívá se s ním vzduch uvnitř místnosti.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Dlouhá životnost
- Návratnost do deseti let
- Úspora přírodních zdrojů
- Možnost připojit k fotovoltaice

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Opavě?

I fotovoltaická elektrárna je dnes možností, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. V posledních letech je právě fotovoltaika státem velice podporována, čemuž se nemůžeme divit. Díky výrobě solární energie nedochází ke znečišťování životního prostředí, navíc se využívá k fungování domácnosti obnovitelný zdroj, nikoli ropa, která může jednoho dne zcela dojít.

Fotovoltaické elektrárny dnes mají celou řadu výhod. Kromě toho, že se na ně vztahuje dotace, jež může být až ve výši 50% pořizovacích nákladů, je fotovoltaika také bezpečná, soběstačná, také se pyšní dlouhou životností a jako bonus je instalace solárních panelů naprosto snadná a velice rychlá.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Bezpečnost
- Ekonomičnost
- Ekologičnost
- Soběstačnost

Rekuperace v Opavě a okolí?

Do třetice všeho dobrého - třetí možností, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu, je pořízení rekuperace. Rekuperační jednotky zajišťují úsporu tepla až o třicet procent, což rozhodně není málo. Jedná se o řízené větrání, které funguje na naprosto jednoduchém principu. Z jedné strany do rekuperační jednotky putuje vzduch venkovní a čerstvý, který se v rekuperační jednotce čistí a filtruje. Poté se vymění se vzduchem teplým putujícím z druhé strany rekuperační jednotky.

Výhody rekuperace:
- Úspora tepla
- Bez bacilů = bez nemocí
- Domov bez hluku
- Tiché spaní

Kdo mi vyřídí dotace?

Dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny, tepelného čerpadla nebo rekuperace jsou udělovány z programu Nová zelená úsporám, který má na svědomí ministerstvo životního prostředí a o který se stará Státní fond životního prostředí České republiky. Jelikož finanční příspěvky nejsou malé, naopak se vyplatí požádat o dotaci, pomůžeme vám ji získat. Jsme totiž specialisté na vyřizování dotací, kterou jsme schopní zajistit. Snižte tedy pořizovací cenu úsporných opatření, čímž se zároveň sníží návratnost investice.

Kde působíme kromě Opavy?
Pomocnou ruku vám však nenabízíme jenom v Opavě. Působíme v celé České republice, tudíž se na nás můžete obrátit, ať už pocházíte z Prahy, z Brna, Ostravy, Teplic, Zlína, Českých Budějovic nebo z Liberce či Děčína.

na začátek stránky