Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Děčín

Ke snížení energetické náročnosti budovy může dojít různými způsoby. Buď si můžete pořídit fotovoltaickou elektrárnu, nebo tepelné čerpadlo či rekuperační jednotku. Ať už se rozhodnete pro jakékoli úsporné opatření ve městě Děčín nebo v jeho blízkém okolí, pomůžeme vám. Specializujeme se na tuto lokalitu v rámci poradenství, realizace a vyřízení dotací. Dotace se mohou dotknout až 50% pořizovacích nákladů úsporného opatření, tudíž se jedná o znatelný finanční příspěvek ulevující rodinné pokladničce.

Tepelné čerpadlo v Děčíně?

Jedním z úsporných opatření je tepelné čerpadlo, které je strojem, jenž dokáže čerpat teplo z jednoho místa na druhé. Většinou se teplo bere z venkovního prostředí čili ze země, vody nebo vzduchu, a poté se přenáší na místo jiné. Podle toho, odkud se teplo čerpá, se rozlišují druhy tepelných čerpadel. Dnes existují například tepelná čerpadla vzduch voda, kdy se čerpá teplo ze vzduchu a využívá se k ohřevu vody, poté existuje i tepelné čerpadlo vzduch vzduch či tepelné čerpadlo voda voda, kdy se bere teplo z vody a využívá se k ohřevu vody.

Kromě druhů tepelných čerpadel se setkáte také s celou řadou značek. Mezi kvalitní značky tepelných čerpadel, na které je spolehnutí, patří například značka Nibe, Daikin nebo Panasonic či Viessmann.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Úspora i několika desítek tisíc korun ročně
- Takřka bezobsluhové zařízení
- Dotace snižující pořizovací cenu
- Žádné vypouštění škodlivých a znečišťujících emisí

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Děčíně?

Solární panely v posledních letech vidíte prakticky na každém druhém domě. Pro pořízení fotovoltaiky se lidé rozhodují především proto, že toto úsporné zařízení může rapidně snížit energetickou náročnost rodinného domu. Rázem se tak nedoplácí na energiích, ale naopak se podstatná částka ze zaplacených záloh vrátí, jelikož jste větší část roku naprosto soběstační.

Obrovskou výhodou fotovoltaických elektráren je také ekologičnost. Při výrobě solární energie nedochází k žádnému znečišťování ovzduší. CO2 se do ovzduší vypouští při výrobě elektrické energie, ale s fotovoltaikou se stanete závislými především na obnovitelném zdroji, nikoli na ropě, která jednoho dne může dojít.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu
- Ekologické řešení
- Využívání obnovitelného zdroje
- Soběstačnost po podstatnou část roku

Rekuperace v Děčíně a okolí?

Aby došlo ke snížení energetické náročnosti rodinného domu, vsadit můžete také na rekuperaci. Ta slibuje až třicetiprocentní úsporu tepla. Kromě toho mají rekuperační jednotky celou řadu výhod. Kromě zmiňované úspory tepla zajistí zdravější žití v domácnosti, jelikož do interiéru nepustí vzduch s bakteriemi, viry, prachem nebo alergeny. Čerstvý vzduch do svého domova lze tedy pustit i jinak než jen formou klasického větrání, při kterém se do domu pouští i hluk z ulice. Rekuperační jednotky fungují na naprosto jednoduchém principu. Z jedné strany se do jednotky dostává čerstvý vzduch zvenčí, který v jednotce prochází čištěním a filtrací, z druhé strany se pak do ní pouští vzduch teplý z interiéru. Ve výměníku pak dochází k výměně vzduchu a dovnitř se tak dostává čistý čerstvý vzduch zpříjemňující bydlení v Děčíně a jeho okolí.

Výhody rekuperace:
- Zdravý spánek
- Domácnost bez virů a bacilů
- Úspora tepla
- Možnost získat dotaci

Kdo mi vyřídí dotace?

Aby došlo ke snížení energetické náročnosti budovy, minimálně jedno úsporné opatření stojí za zvážení. Rozhodnete se pro rekuperaci, tepelné čerpadlo nebo pro fotovoltaiku? Na každé úsporné opatření je možné získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. A o tu se vám postaráme. Jsme specialisté na vyřizování dotací. Zajistíme vám finanční příspěvek, který rapidně sníží pořizovací cenu úsporného opatření.

Kde působíme kromě Děčína?
Nepůsobíme však jen v Děčíně a jeho okolí, ale také se vám postaráme o získání dotace v jiných koutech České republiky. Působíme tedy například v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, v Liberci i v Plzni a dalších koutech ČR.

na začátek stránky