Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Frýdek-Místek

Uvažujete o pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaické elektrárny nebo rekuperace ve městě Frýdek-Místek či v blízkém okolí tohoto krásného moravskoslezského města? Specializujeme se na zmíněnou lokalitu v rámci poradenství, realizace a vyřízení dotací. Fotovoltaické elektrárny stejně jako rekuperace nebo tepelná čerpadla jsou totiž úsporná opatření, která snižují energetickou náročnost budovy. A díky této vlastnosti se na ně vztahuje možnost získat zmiňovanou dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Tepelné čerpadlo ve Frýdku-Místku?

Život ve městě není zrovna levný, proto se jistě zajímáte o možnosti, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Již bylo zmíněno, že jednou možností je koupě a instalace tepelného čerpadla, které může bydlení ve Frýdku-Místku podstatně zlevnit.

Tepelným čerpadlem se rozumí stroj, který dokáže čerpat teplo z jednoho místa a přenášet ho na jiné místo. Teplo se bere obvykle z chladnějšího okolního místa (například ze země nebo ze vzduchu) a přenáší se na místo teplejší.

V současné době je k dostání rovnou několik druhů tepelných čerpadel. Setkat se můžete s tepelnými čerpadly vzduch voda, kdy je teplo odebíráno z venkovního vzduchu a kdy teplo slouží k ohřevu vody. Existuje také tepelné čerpadlo vzduch vzduch, kdy se teplo odebírá z venkovního vzduchu a kdy je ohříván vzduch v interiérech. K dalším druhům tepelných čerpadel patří tepelné čerpadlo země voda nebo tepelné čerpadlo voda voda.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu
- Bezobslužnost zařízení
- Ekologičnost
- Možnost získat dotaci na tepelné čerpadlo

Fotovoltaika (solární elektrárna) ve Frýdku-Místku?

Fotovoltaika má dnes taktéž opravdu vysokou podporu od státu. Získat lze na ni až padesát procent pořizovacích nákladů, maximálně se může jednat o neuvěřitelných 150 tisíc korun. Opět lze dotaci získat z programu Nová zelená úsporám, je to přece jen další možnost, jak snížit energetickou náročnost budovy. S pomocí dotace nemusí být pořizovací cena fotovoltaické elektrárny tak vysoká, navíc návratnost je poměrně krátká. Začíná už na osmi letech, po nichž mnohé fotovoltaické elektrárny mohou začít vydělávat.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Úspora nákladů
- Šetření životního prostředí
- Soběstačnost po znatelnou část roku
- Možnost získat dotaci

Rekuperace ve Frýdku-Místku a okolí?

Patříte k alergikům nebo astmatikům a potřebujete vyčistit vzduch od škodlivých alergenů? Nebo jen chcete snížit energetické ztráty či zlepšit svůj spánek, který už delší dobu není kvalitní ani dostatečně dlouhý? Rekuperace může vyřešit všechny zmíněné problémy, navíc toho dokáže mnohem více! Jedná se o zařízení, respektive systém, při kterém se zpětně získává teplo. Do rekuperační jednotky se z jedné strany dostává čerstvý vzduch, který projde filtrem, v němž se přichytí veškeré alergeny nebo pachy. Z druhé strany se do jednotky dostane vzduch z interiéru a v jednotce se vymění. Do místnosti tak přichází jen vyčištěný, čerstvý vzduch, aniž by se muselo větrat a aniž by se musel hluk z ulice pouštět domů.

Za bonus lze brát značnou úsporu nákladů na rodinném domě. Jelikož je to další úsporné opatření, spadá na rekuperaci možnost získat dotaci, která může opět znatelně snížit pořizovací cenu zařízení.

Výhody rekuperace:
- Čistý vzduch bez alergenů
- Zdravější spánek
- Vzduch bez vlhka (čili bez plísní a roztočů)
- Žádné větrání (a žádný hluk z ulice)

Kdo mi vyřídí dotace?

Jsme specialisté na vyřizování dotací. Pokud je pro vás vyplňování žádostí na úsporná opatření záhadou nebo španělskou vesnicí, rádi vám pomůžeme. Dotaci pomůžeme vyplnit, poslat i vyřídit tak, aby finanční příspěvek z dotačního programu Nová zelená úsporám byl schválen. Díky programu Nová zelená úsporám máte možnost snížit pořizovací cenu úsporných opatření i o padesát procent, proto nepromarněte šanci, jež rapidně ušetří rodinný rozpočet.

Kde působíme kromě Frýdku-Místku?
Působíme v celé ČR, nejen ve Frýdku-Místku. Zajistíme a vyřídíme vám dotaci na tepelné čerpadlo, fotovoltaiku nebo na rekuperaci i v Brně, Olomouci, Ostravě, v Pardubicích či Liberci a dalších koutech naší republiky.

na začátek stránky