Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Brno

Uvažujete o tom, že si pořídíte tepelné čerpadlo, fotovoltaickou elektrárnu nebo rekuperaci v Brně či blízkém okolí moravské metropole? Specializujeme se na tuto lokalitu v rámci poradenství, realizace a vyřízení dotací. Jelikož se jedná o úsporná opatření vedoucí k šetření životního prostředí, lze požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Ten umožňuje lidem získat finanční příspěvek a ulevit tak rodinné peněžence.

Tepelné čerpadlo v Brně?

Utrácíte příliš mnoho za bydlení v Brně nebo v jeho blízkém okolí a chcete své náklady na bydlení rapidně snížit? Šanci dejte tepelnému čerpadlu, které bydlení v moravské metropoli výrazně zlevňuje. Tepelné čerpadlo totiž bere teplo zvenčí a vede jej dovnitř. Jelikož se jedná o úsporné zařízení, vztahuje se na něj dotace, a to konkrétně z programu Nová zelená úsporám. Dotační program má na svědomí Ministerstvo životního prostředí České republiky a stará se o něj Státní fond životního prostředí ČR.

Dotace se samozřejmě vztahuje na všechny typy tepelných čerpadel čili jak na tepelné čerpadlo vzduch voda nebo vzduch vzduch, tak na tepelné čerpadlo země voda nebo voda voda.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Bezprašnost
- Bezobslužnost
- Komfortnost
- Ekologičnost

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Brně?

V současné době je fotovoltaika státem poměrně podporována. Důvodem toho je především fakt, že se jedná o úsporné opatření, které využívá ke svému fungování obnovitelné zdroje, z nichž vytváří solární energii. Při výrobě solární energie nedochází k vypouštění škodlivého CO2, jako je tomu v případě výroby klasické elektrické energie, tudíž planeta může volně a bezproblémově dýchat. Právě díky šetrnosti k životnímu prostředí a vzniklé soběstačnosti, kdy se lidé obejdou takřka po celý rok bez dodávky elektrické energie, lze na fotovoltaickou elektrárnu získat dotaci ze zmiňovaného programu. Ta se klidně může dostat i na 50% z pořizovacích nákladů, což je jen důkazem, že je podpora od státu v případě fotovoltaiky opravdu obrovská.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Možnost získání dotace
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu
- Dlouhá životnost
- Ochrana proti výpadku dodávky elektřiny

Rekuperace v Brně a okolí?

Bydlíte v Brně a chcete si do svého domova pustit čerstvý vzduch? Využívat byste měli především řízené větrání jménem rekuperace, jelikož ve městech venkovní vzduch zrovna čistý není. Při klasickém větrání si tak společně s čerstvým vzduchem do svého domova přivanete i hromadu bacilů, virů, také samozřejmě prach, roztoče a další alergeny. Díky rekuperaci se tomu všemu můžete vyhnout a domácnost se tak bude rovnat zdravému bydlení.

Co je to rekuperace? Funguje na naprosto jednoduchém principu, kdy z jedné strany se do rekuperační jednotky dostává vzduch venkovní a čerstvý, který projde očistou ve filtru. Z druhé strany se pak do rekuperační jednotky dostává vzduch vnitřní, jenž se vymění a vyjde ven. Dovnitř zase přijde jen čerstvý a už čistý vzduch.

Výhody rekuperace:
- Tiché spaní bez hluku
- Kontinuální odsávání pachů
- Nízká spotřeba
- Domov bez vlhka, plísní, roztočů

Kdo mi vyřídí dotace?

Zlevněte své bydlení v Brně i blízkém okolí. Jsme specialisté na vyřizování dotací čili vám pomůžeme se získáváním finančního příspěvku. Dotaci na úsporná opatření je možné získat z programu Nová zelená úsporám a výzva trvá až do konce roku 2021. Ať už si tedy chcete pořídit tepelné čerpadlo, rekuperační jednotku nebo fotovoltaickou elektrárnu, o finanční výpomoc se vyplatí požádat.

Kde působíme kromě Brna?
Se získáváním dotací vám však pomůžeme i jinde než jen v Brně a okolí. Působíme v celé České republice čili pomůžeme s dotacemi od Prahy, Olomouce přes Ostravu, Liberec až po Plzeň a Hradec Králové či Teplice a Pardubice.

na začátek stránky