Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Karviná

Nechcete tolik platit za bydlení a chcete tedy snížit energetickou náročnost rodinného domku? Je rovnou několik možností, které vedou ke snížení nákladů týkajících se energií. Například lze pořídit tepelné čerpadlo nebo rekuperaci, jedním z řešení je také fotovoltaická elektrárna, která taktéž znamená podstatnou úsporu. Pokud některé z úsporných opatření v Karviné zvažujete, pomůžeme vám. Specializujeme se na Karvinou a její okolí a nabízíme poradenství, realizaci i vyřízení dotací, které mohou rapidně snížit pořizovací cenu úsporných opatření.

Tepelné čerpadlo v Karviné?

Žít v rodinném domku není zrovna levná záležitost. Nemůžete spoléhat na vytápění sousedy, spotřebu energií najednou rapidněji pociťujete. Majitelé rodinných domů se proto snaží snížit spotřebu energií tím, že si pořizují například tepelné čerpadlo, které pomůže bydlení v Karviné výrazně zlevnit. Tepelné čerpadlo je jedním z mnoha úsporných opatření, do kterých se vyplatí investovat. I když se možná můžete pozastavit nad pořizovací cenou tepelného čerpadla, platí na něj možnost získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, která může znatelně ušetřit rodinný rozpočet.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Možnost získat dotaci
- Ekologický zdroj vytápění
- Žádné zapáchající emise vypouštěny do okolí
- Úspora (i několik desítek tisíc ročně)

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Karviné?

Fotovoltaika dnes není nic neznámého. Naopak se jedná o úsporné zařízení, které má vypěstovanou velkou popularitu a také se pyšní vysokou podporou od státu. Takzvané solární panely jsou totiž opět jedna z ekologických možností, jak snížit energetickou náročnost budovy. A jelikož se solární panely podílí na menším znečišťování ovzduší, je opět možné získat dotaci ze zmiňovaného programu Nová zelená úsporám.

Fotovoltaické elektrárny tak budou znatelně levnější. Dotace totiž může být až ve výši poloviny způsobilých nákladů (maximálně však ve výši 150 tisíc korun).

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Je ekologická
- Je úsporná
- Poměrně brzká návratnost investice
- Energetická soběstačnost po část roku

Rekuperace v Karviné a okolí?

Jak dostat venkovní čerstvý vzduch do interiéru, aniž by se muselo otvírat okno a pouštět tím tak hluk z okolí do domácnosti? Řešením je bezesporu rekuperace. Rekuperační jednotky jsou úsporná opatření, která nejen, že sníží energetickou náročnost budovy, ale kromě toho také přinesou do interiéru čerstvý vzduch, aniž by se musel pouštět hluk z ulice dovnitř. Je to možné díky principu rekuperačních jednotek, v nichž se vymění čerstvý vzduch zvenčí s teplým a vydýchaným vzduchem zevnitř.

Při výběru vhodné rekuperace se informujte o účinnosti rekuperace. Ta se pohybuje podle odborníků mezi 0-100%, přičemž stoprocentně účinná rekuperace neexistuje. V reálu se člověku setká spíše s účinností rekuperací v rozmezí od 30-90%, přičemž za dobré až kvalitní lze považovat ty, které mají účinnost nad 60-70%.

Výhody rekuperace:
- Vzduch bez alergenů
- Vzduch bez bacilů a virů
- Vzduch bez zbytečné vlhkosti (=domácnost bez plísní)
- Úspora tepla až o 30%

Kdo mi vyřídí dotace?

Rozhodli jste se tedy koupit si rekuperaci, tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu, kterou byste umístili na střechu svého rodinného domu? Rádi vám pomůžeme. Jsme specialisté na vyřizování dotací, na které máte právo. Finanční příspěvky se schvalují na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Abyste i vy finanční příspěvek získali, rádi vám dotaci zajistíme a pomůžeme tak vašemu rodinnému rozpočtu.

Kde působíme kromě Karviné?
Nepůsobíme však jen v Karviné a jejím nejbližším okolí. Působíme v celé ČR, a to tedy jak v Praze, tak třeba Brně, Olomouci, v Ostravě až po Liberec a Plzeň.

na začátek stránky