Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadloZajišťujeme tepelná čerpadla od samotného a prvotního poradenství s výběrem čerpadla, přes realizaci až po vyřízení dotace. Tepelným čerpadlem se rozumí stroj, který dokáže čerpat teplo z jednoho místa na jiné, a to vynaložením vnější práce. Obvykle to funguje tak, že tepelné čerpadlo bere teplo z chladnějšího místa (země, vzduch) na teplejší místo.

V současné době se jedná o možnost, jak snížit energetickou náročnost domácnosti, respektive rodinného domu, proto je možné na tepelné čerpadlo získat dotaci, a to nezávisle na tom, jestli požadujete dotaci na tepelné čerpadlo vzduch vzduch, vzduch voda nebo na tepelné čerpadlo země voda či voda voda. Dokonce ani nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro tepelné čerpadlo LG či Toshiba. Dotace mohou v každém případě dosáhnout až na několik desítek tisíc korun. Jedná se tedy o znatelnou částku, která může citelně snížit pořizovací cenu této moderní a úsporné technologie. Výše dotace se odvíjí od mnoha faktorů, například od typu pořízeného tepelného čerpadla.

Jak funguje tepelné čerpadlo

Principem tepelného čerpadla je odnímání tepla z okolí vytápěného objektu a převádění ho na vyšší teplotní hladinu, která se následně použije pro vytápění domu nebo pro ohřev teplé vody. Převod tepla je možný díky stlačení par chladiva v kompresoru, přičemž dochází k jeho zahřátí. Při stlačování se zkrátka vzduch výrazně ohřívá. Tento princip je tedy způsob, jak získat zdarma teplo ze svého okolí, a to například z vody, země nebo vzduchu.

Teplo se většinou získává z vyšších teplotních hodnot, jelikož je to efektivnější, neznamená to však, že tepelné čerpadlo neumí získat teplo ze vzduchu, který má například -20 stupňů Celsia. Tepelné čerpadlo to umí, jen je to o něco méně efektivní, přesto však výhodné.

Druhy tepelných čerpadel

Jak funguje tepelné čerpadlo již bylo prozrazeno, ale jak se tepelné čerpadlo dělí? Jaké jsou jeho druhy? Typy tepelného čerpadla jsou odvozené od toho, odkud se teplo získává. Již bylo zmíněno, že teplo se získává z okolního prostředí, tedy ze vzduchu, vody a ze země.

Tepelné čerpadlo vzduch voda
Prvním druhem tepelného čerpadla je tepelné čerpadlo vzduch voda. V tomto případě dochází k odebírání energie z venkovního vzduchu a získané teplo se využívá k ohřevu vody.

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch
Co se týče tepelného čerpadla vzduch vzduch, teplo je odebíráno z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. Vzduch je ohříván přímo, bez žádného jiného topného systému.

Tepelné čerpadlo země voda
Tento typ tepelného čerpadla odebírá teplo z plochy zahrady. Jedná se o nejlepší tepelné čerpadlo pro rodinné domy, pokud tedy rodinné domy mají k dispozici pozemek kolem čili zahradu.

Tepelné čerpadlo voda voda
Tepelné čerpadlo voda voda odebírá teplo ze spodní nebo z geotermální vody. Nejčastěji se tato čerpadla využívají v průmyslu, a to pro využití odpadního tepla. Výhodou jsou nízké investiční náklady.

Oblíbené značky tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla nejsou pořizována jenom podle druhů, ale také podle značek. Stejně jako všechno ostatní, i tepelná čerpadla jsou značková a značky zaručují kvalitu. Zajišťujeme tepelná čerpadla mnoha různých značek, patří k nim například tepelná čerpadla Nibe, Daikin nebo Viessmann či LG.

Tepelné čerpadlo Nibe
Tepelné čerpadlo Nibe je synonymem technologické špičky ve svém oboru. Jedná se o tepelná čerpadla ze Švédska fungující na všech principech, tedy na principech voda, vzduch i země.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Daikin
Tepelná čerpadla Daikin jsou vhodná jak pro rekonstrukce, tak pro výměnu starých kotlů. Vyžadují minimální prostor pro instalaci a řadí se taktéž mezi špičku ve svém oboru.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Panasonic
Tepelná čerpadla Panasonic jsou synonymem kvality. Aktuální nabídka čerpadel této značky je opravdu široká, tepelná čerpadla jsou vhodná jak do domácností, tak do menších komerčních prostor.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Viessmann
Tepelné čerpalo Viessmann stejně jako jiná tepelná čerpadla využívá teplotu z okolí. Tato tepelná čerpadla jsou však typická i imisí hluku, což hraje důležitou roli.

Více informaci


Tepelné čerpadlo LG
Tepelná čerpadla LG spolehlivě dům vytopí během zimy, na druhou stranu v létě budou fungovat jako osvěžující klimatizace, která zpříjemní i sebevíc parné letní dny.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Vaillant
Využijte tepelné čerpadlo Vaillant i vy. Jedná se o obnovitelný zdroj tepelné energie, využijte toho, že jsou obnovitelné zdroje prakticky všude.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Mitsubishi
Společnost Mitsubishi Eletric se řadí k největším výrobcům a tepelná čerpadla Mitsubishi se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Tento typ úsporného vytápění rozhodně stojí za vyzkoušení.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Samsung
Tepelná čerpadla Samsung jsou efektivním způsobem nejen vytápění, ale také i chlazení rodinných domů či veškerých interiérů. Je to zároveň efektivní způsob ohřevu či ochlazení vody.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Toshiba
Tepelná čerpadla Toshiba jsou velice šetrná. Pracují podle požadované spotřeby tepla, tudíž odebírají jen minimální množství elektrické energie pro fungování systému.

Více informaci


Tepelné čerpadlo Acond
Vzduchová tepelná čerpadla Acond patří k vůbec těm nejprodávanějším v České republice. Zajišťují efektivní, šetrné a zároveň optimální vytápění různých objektů.

Více informaci


Kde zajišťujeme tepelná čerpadla s dotací?

Jelikož je tepelné čerpadlo jeden ze způsobů úspory energií v domácnosti, znamená to, že si lze požádat o dotaci. Jednou z oblastí podpory dotačního programu Nová zelená úsporám je také dotace na tepelná čerpadla, která se může dotknout i 100 tisíc korun. Maximální možná výše dotace se odvíjí od typu čerpadla a samozřejmě také od jeho výkonu.

Zajišťujeme dotace na tepelná čerpadla po celé republice, tedy jak na Moravě, tak také v Čechách, nejčastěji však v Ostravě, Brně, Praze, Olomouci, také Plzni, v Opavě a Pardubicích.

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky