Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Most

Uvažujete o pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaické elektrárny nebo rekuperace ve městě Most nebo v jeho blízkém okolí? Specializujeme se na tuto lokalitu v rámci poradenství, realizace a také vyřízení dotací. Na zmíněná úsporná opatření se vztahují jednorázové finanční příspěvky z programu Nová zelená úsporám, za kterým stojí Ministerstvo životního prostředí ČR a který spravuje Státní fond životního prostředí České republiky. V rámci programu lze požádat o nemalé dotace, které klidně mohou dosáhnout až na 50% pořizovacích nákladů.

Tepelné čerpadlo v Mostě?

Tepelné čerpadlo je jedním ze způsobů, jak lze snížit energetickou náročnost rodinného domu. Pokud vás už nebaví každoročně doplácet na energiích, měli byste nad tepelným čerpadlem nyní pouvažovat. Přece jen nyní lze získat dotaci z programu Nová zelená úsporám, která může rapidně snížit pořizovací cenu jakéhokoli tepelného čerpadla. Opravdu nezáleží na tom, jestli budete pořizovat tepelné čerpadlo vzduch voda, kdy se bere teplo z venkovního vzduchu a používá se k ohřevu vody, nebo jestli zainvestujete spíše do tepelného čerpadla vzduch vzduch, kdy se bere teplo ze vzduchu a využívá se k ohřevu vzduchu uvnitř místnosti.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Dlouhá životnost
- Návratnost do deseti let
- Úspora přírodních zdrojů
- Možnost připojit k fotovoltaice

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Mostě?

Snížení energetické náročnosti rodinného domu, dlouhá životnost, nižší závislost na dodávkách elektrické energie, také jakási pojistka proti zdražování elektřiny či soběstačnost po velkou část roku, a to konkrétně od jara do podzimu. To jsou hlavní výhody fotovoltaické elektrárny, kterou si můžete přinést i do města jménem Most, kde si ji nainstalujete na střechu rodinného domu. Tímto krokem rozhodně neprohloupíte. Jak již bylo zmíněno, fotovoltaické elektrárny nebo také solární elektrárny, jak se jim jinak říká, mají hromadu výhod.

I když se dnes nejedná o levnou záležitost, je třeba vypíchnout fakt, že se těší vysoké podpoře od státu. Ten nyní nabízí pomocnou ruku v podobě dotace z programu Nová zelená úsporám. Dotaci lze získat i ve výši 50% způsobilých nákladů.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Soběstačnost po velkou část roku
- Nižší závislost na dodávkách elektrické energie
- Dlouhá životnost solárních panelů
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu

Rekuperace v Mostě a okolí?

Co se rozumí pod pojmem rekuperace? Pokud mluvíme o rekuperaci, mluvíme o zpětném získávání tepla. Jedná se o jedno z úsporných opatření, které funguje na jednoduchém principu: z jedné strany vniká do rekuperační jednotky vzduch zvenčí, který je čerstvý a který v rekuperační jednotce projde vyčištěním, z druhé strany vejde vzduch vnitřní teplý a vydýchaný. Dojde k výměně a do interiéru tak vejde čistý, čerstvý vzduch zvyšující kvalitu bydlení. V domácnosti se vám tak bude daleko lépe dýchat, aniž byste museli otvírat okno a pouštět si hluk zvenčí dovnitř interiéru.

Výhody rekuperace:
- Domov bez plísní a roztočů
- Domov bez alergenů
- Domov bez bacilů
- Domov bez vlhka

Kdo mi vyřídí dotace?

Díky programu Nová zelená úsporám máte možnost získat nemalý finanční příspěvek na úsporná opatření, která mohou rapidně snížit pořizovací cenu fotovoltaické elektrárny, tepelného čerpadla nebo rekuperační jednotky. Úsporná opatření ulevující nejen peněžence, ale také životnímu prostředí, budou rázem dostupnější.

O dotaci je možné požádat prostřednictvím elektronického formuláře. I v takovém případě si však nemusíte vědět rady. Proto vám pomůžeme. Jsme specialisté na získání, zajištění a vyřizování dotací. S naší pomocí bude žádost o finanční podporu schválena.

Kde působíme kromě Mostu?
Nepůsobíme však jen v Mostě a okolí, ale působíme v celé ČR, tedy například v Praze, v Brně, Olomouci, v Ostravě či v Liberci, Pardubicích, Českých Budějovicích nebo Teplicích a Děčíně.

na začátek stránky