Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Teplice

Pořízení tepelného čerpadla nebo fotovoltaické elektrárny či rekuperace je rozhodně dobrý krok vedoucí k tomu, aby došlo ke snížení energetické náročnosti rodinného domu. Bydlení v Teplicích či blízkém okolí není vždy levnou záležitostí a investice do úsporných opatření můžou znamenat rapidní úsporu nákladů. Navíc lze na úsporná opatření získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Specializujeme se na poradenství, realizace a vyřízení dotací v Teplicích a blízkém okolí, proto se získáním finančního příspěvku rádi pomůžeme.

Tepelné čerpadlo v Teplicích?

Úsporná opatření - to je obrovská kategorie, do které spadá řada zařízení. Mezi nimi bychom našli také tepelné čerpadlo, které umí čerpat energii z jednoho místa na druhé. Teplo bere většinou zvenčí, a to nejčastěji ze vzduchu, země nebo z vody. Na základě toho, odkud se teplo čerpá a na jaké místo se teplo přenáší, se tepelná čerpadla dělí. Dnes tedy existuje tepelné čerpadlo vzduch voda, které bere energii z venkovního vzduchu a používá ji na ohřev vody. Také existuje tepelné čerpadlo vzduch vzduch, kdy se teplo odebírá z venkovního vzduchu a využívá se k ohřevu vzduchu uvnitř. A do třetice se setkáte s tepelným čerpadlem země voda, kdy se teplo odebere ze zahrady a využije se k ohřevu vody.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu
- Ekologičnost
- Dotace snižující pořizovací cenu
- Žádné emise znečišťující ovzduší

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Teplicích?

V posledních letech má fotovoltaika vysokou podporu od státu. Tomu se však nemůžeme divit, vždyť se jedná o další úsporné opatření, které může rapidně snížit energetickou náročnost rodinného domu. Jednou takovou podporou od státu je získání dotace z programu Nová zelená úsporám, jež má na svědomí Ministerstvo životního prostředí České republiky a o něž se stará Státní fond životního prostředí ČR. Díky jednorázovému finančnímu příspěvku se může získat dotace až ve výši 50% pořizovacích nákladů.

Navíc je u fotovoltaiky jistá návratnost investice. Peníze se vám tedy dříve nebo později vrátí zpět a poté začne fotovoltaická elektrárna umístěná na střeše rodinného domu vydělávat.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Návratnost (v průběhu osmi až dvaceti let)
- Žádné znečišťování ovzduší
- Soběstačnost po větší část roku
- Úspora nákladů za energie

Rekuperace v Teplicích a okolí?

V každém interiéru by se neměl postrádat čerstvý vzduch, který vede k pohodlnějšímu a lepšímu žití. Nemusíte však čerstvý vzduch pouštět do domácnosti jen díky větrání, při kterém si domů pustíte i hluk z ulice nebo prach či alergeny. Jednou z možností je rekuperace. Rekuperační jednotky z jedné strany vsají venkovní čistý vzduch, který skrze filtr pročistí a zachytí tak viry, bakterie, alergeny, pyl či prach. Z druhé strany se do rekuperační jednotky dostává teplý vnitřní vzduch, který se s čerstvým vzduchem promění.

Čistý a čerstvý vzduch zajišťuje nejen zdravější život bez zbytečných nemocí a nachlazení, ale také zdravější, delší a kvalitnější spánek.

Výhody rekuperace:
- Lepší spánek
- Úspora energií
- Žádné alergeny
- Žádná vlhkost

Kdo mi vyřídí dotace?

Ať už se rozhodnete pro rekuperaci, pro fotovoltaickou elektrárnu nebo pro tepelné čerpadlo, nezapomínejte na to, že se na zmíněná úsporná opatření vztahuje dotace, a to nemalá. Bylo by chybou se nepokusit ji získat. S tím vám ostatně pomůžeme. Na vyřizování dotací jsme specialisté. Zajistíme vám finanční příspěvek z programu Nová zelená úsporám, díky kterému ušetříte svůj rodinný rozpočet.

Kde působíme kromě Teplic?
Působíme v celé ČR, nejen ve zmíněných Teplicích a blízkém okolí. Působíme také v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, také v Liberci nebo v Hradci Králové a i v jiných koutek naší krásné republiky.

na začátek stránky