Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Plzeň

Zvažujete pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaické elektrárny nebo rekuperačního zařízení v Plzni či blízkém okolí? Specializujeme se na tuto lokalitu a nabízíme vám konkrétně poradenství, realizace a taktéž vyřízení dotací. Málokdo si totiž uvědomuje, že na zmíněná úsporná opatření lze získat dotaci, která může dělat i 50% pořizovacích nákladů.

Proč byste měli investovat do rekuperace, fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla? Důvodem je nejen ekologičnost, ale především ekonomičnost daných zařízení. Dojde ke snížení energetické náročnosti rodinného domu, což se projeví nejen na lepším zdraví přírody a planety, ale také na jásající, šťastnější a plnější peněžence.

Tepelné čerpadlo v Plzni?

Život v Plzni rozhodně není zrovna levnou záležitostí. Aby náklady spojené s bydlením rapidně a dlouhodobě poklesly, vyplatí se investovat do úsporných opatření. Jedním takovým úsporným opatřením je také tepelné čerpadlo, které dokáže bydlení v Plzni a blízkém okolí výrazně zlevnit.

Tepelné čerpadlo funguje na naprosto jednoduchém principu, a sice bere teplo z venku a s pomocí vnější práce ho přenáší dovnitř. Podle toho, odkud se teplo čerpá a k čemu se následující teplo využívá, se tepelná čerpadla dělí. K základním druhům tepelných čerpadel patří tepelná čerpadla vzduch voda, vzduch vzduch, také tepelné čerpadlo země voda a tepelné čerpadlo voda voda.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Rychlá návratnost investice
- Nízké náklady na vytápění
- Ekologický aspekt provozu
- V létě ochlazuje, v zimě topí

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Plzni?

Fotovoltaiku nemusíme dlouze představovat. Ve zkratce se jedná o solární panely, které se umístí na střechu rodinného domu a které začnou vyrábět solární energii využívající ji na fungování domácnosti. Díky fotovoltaice (sluneční elektrárně) se řada domácností stává po velkou část roku naprosto soběstačnou, což je rozhodně skvělé. Soběstačnost a nezávislost na dodávce elektrické energie vede k úspoře nákladů spojených s bydlením v Plzni. Navíc to vede k úspoře životního prostředí obecně.

Fotovoltaika má dnes vysokou podporu od státu. Jedná se o úsporné opatření, tudíž je zde možnost získat na fotovoltaickou elektrárnu dotaci, a to až ve výši 50% pořizovacích nákladů.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Spolehlivost
- Bezpečnost
- Ekonomičnost
- Ekologičnost

Rekuperace v Plzni a okolí?

Prahnete po čerstvém vzduchu ve svém domově? Nemusíte dlouze větrat a společně s hlukem z ulice do své domácnosti pouštět i bacily, alergeny nebo další nepříjemnosti a škodliviny, které zdraví škodí. Stačí si pořídit rekuperaci, která je dalším úsporným opatřením vedoucím k pevnějšímu zdraví a spokojenějšímu spánku.

Rekuperační jednotky fungují snadno – z jedné strany se do ní dostane čerstvý venkovní vzduch, který se v jednotce vyčistí a vymění s teplým vnitřním vzduchem, jenž doputuje do rekuperace druhou stranou.

Výhody rekuperace:
- Snížení energetických ztrát
- Spokojený spánek
- Nízká spotřeba elektrické energie
- Trvale čerstvý vzduch

Kdo mi vyřídí dotace?

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí možnost získat finanční příspěvek těm, kteří se rozhodli investovat do úsporného opatření, což vedlo nejen k úspoře jejich financí, ale také k ochraně a šetření životního prostředí. Ať už tedy zvažujete rekuperaci, pořízení fotovoltaické elektrárny nebo pořízení tepelného čerpadla, na dotace nezapomínejte. Mohou rapidně snížit pořizovací náklady úsporného zařízení.

Jelikož jsme specialisté na vyřizování dotací, pomůžeme vám získat jednorázový finanční příspěvek, který aktuálně stát nabízí.

Kde působíme kromě Plzně?
Působíme v celé ČR, nejen v Plzni, ale i také třeba v Praze, v Brně, Olomouci, v Ostravě či Plzni. Také podáme pomocnou ruku v Liberci, Teplicích, Děčíně nebo v Hradci Králové.

na začátek stránky