Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Jihlava

Chcete zlevnit vaše bydlení v Jihlavě nebo jejím blízkém okolí, proto uvažujete nad úsporným opatřením, jako je tepelné čerpadlo, fotovoltaická elektrárna nebo rekuperace? Jelikož všechna zmiňovaná opatření rapidně snižují energetickou náročnost rodinného domu, je možnost získat na ně dotaci. A s tím vám můžeme pomoct. Specializujeme se na tuto lokalitu v rámci poradenství, realizace a také vyřízení dotací, které znatelně sníží pořizovací cenu konkrétního úsporného zařízení.

Tepelné čerpadlo v Jihlavě?

Ať už žijete v Jihlavě nebo jejím blízkém okolí, rodinný dům s sebou nese i řadu výdajů. Abyste alespoň snížili náklady spojené s energiemi, vyplatí se pořídit si tepelné čerpadlo, které využije teplo z jiného místa a přesune ho na druhé.

Dnes se setkáte s několika druhy tepelných čerpadel a kromě jiného i s několika značkami. Pokud bychom měli zmínit druhy tepelných čerpadel, mezi druhy se řadí například tepelné čerpadlo vzduch voda, vzduch vzduch nebo země voda. K oblíbeným a kvalitním značkám tepelných čerpadel patří například tepelná čerpadla LG, Viessmann nebo Daikin.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Úspora nákladů na energie
- Ekologičnost
- Bezobsluhové zařízení
- Žádné emise

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Jihlavě?

S fotovoltaickými elektrárnami se dnes setkáte velmi často. Sídlí prakticky na každém druhém rodinném domě. Tomu se ostatně nemůžete divit, jelikož právě fotovoltaické elektrárny jsou další možností, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Je to zároveň způsob, jak se stát méně závislým na energetických společnostech (vždyť od jara až do podzimu můžete být plně soběstačnými).

I když se na první pohled mohou jevit fotovoltaické elektrárny jako drahá záležitost, pravdou je, že na toto ekologické úsporné zařízení lze získat nemalou dotaci dotýkající se až 50% pořizovacích nákladů. Rázem se tak pořizovací cena fotovoltaiky stane přijatelnou. Myslete zároveň na to, že se za pár let prvotní investice vrátí, poté začne fotovoltaická elektrárna vydělávat. Odhadovaná doba návratnosti je osm až dvacet let (odvíjí se to od pořizovací ceny solárních panelů).

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Návratnost investice
- Možnost získat dotaci
- Úspora nákladů na energie
- Ekologický zdroj energie

Rekuperace v Jihlavě a okolí?

Pustit do domácnosti čerstvý vzduch, to je opravdu potřebné. Na druhou stranu nikdo si nechce domů pouštět hluk z ulice nebo vzduch plný alergenů a prachu. Řešením této situace je rekuperace, díky které nebudete muset otvírat okna kvůli větrání, tudíž nebudete do interiéru pouštět vzduch plný škodlivin a bacilů. Díky rekuperaci dojde k výměně vydýchaného vnitřního vzduchu s čerstvým venkovním vzduchem, který však projde skrze filtr, tudíž bude bez alergenů, virů i prachu.

Čistý, filtrovaný venkovní vzduch, který se dostane do domácnosti skrze rekuperační jednotku, tak zajistí nejen bezproblémové dýchání všem alergikům a astmatikům, ale mimo jiného dojde také ke zlepšení spánku a ke snížení rizika vzniku onemocnění.

Výhody rekuperace:
- Domácnost bez bacilů
- Vzduch bez alergenů
- Úspora tepla
- Zdravější spánek

Kdo mi vyřídí dotace?

Snižte pořizovací cenu rekuperačních jednotek, fotovoltaické elektrárny nebo tepelného čerpadla! Požádejte o dotaci, která se může dotknout až 50% pořizovacích nákladů. Jelikož jsme specialisté na vyřizování dotací, rádi vám zajistíme finanční příspěvek, který je možný získat z programu Nová zelená úsporám.

Kde působíme kromě Jihlavy?
Dotaci vám zajistíme nejen v Jihlavě a jejím okolí. Působíme také v jiných koutech České republiky, tedy v celé ČR, a to jak v Praze, Brně a Olomouci, tak také v Ostravě, Liberci, Teplicích nebo Plzni.

na začátek stránky