Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Praha

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte tepelné čerpadlo, rekuperaci nebo fotovoltaickou elektrárnu v Praze nebo nejbližším okolí hlavního města? Koupí úsporného opatření dojde k rapidnímu snížení energetické náročnosti rodinného domu, proto nad ním dlouho neuvažujte. Zejména nyní ne, když můžete získat na fotovoltaiku, rekuperaci i tepelné čerpadlo dotaci z programu Nová zelená úsporám. Specializujeme se na Prahu v rámci poradenství, realizace a vyřízení dotací, proto se na nás neváhejte obrátit.

Tepelné čerpadlo v Praze?

Bydlení v Praze není zrovna levná záležitost. Pokud i vy žijete v hlavním městě, pravděpodobně chcete alespoň něco málo uspořit. Začněte u toho nejdůležitějšího, a sice u spotřeby energií. Snižte energetickou náročnost svého bydlení, a to tak, že si pořídíte tepelné čerpadlo. Jedná se o úsporné opatření, na které je možné dokonce získat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

V současné době existuje rovnou několik druhů tepelných čerpadel. Jednotlivé druhy se liší především tím, odkud se čerpá teplo a kam se teplo předává. Například u tepelného čerpadla vzduch voda se teplo bere z venkovního vzduchu a používá se k ohřevu vody uvnitř interiéru.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Nízké náklady na vytápění
- Žádné emise vypouštěné do ovzduší
- Levnější sazba elektrické energie
- Bezprašnost

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Praze?

Nebo snad uvažujete spíše nad fotovoltaickou elektrárnou? Jedná se o další z mnoha úsporných opatření. Skvělé je, že fotovoltaika je v posledních letech státem velice podporována. Z dotačního programu Nová zelená úsporám lze získat až 50% z pořizovacích nákladů, což rázem udělá z pořizovací ceny solárních panelů poměrně atraktivní sumu, kterou už za toto úsporné opatření rádi dáte.

Fotovoltaické elektrárny jsou navíc skvělé v tom, že šetří životní prostředí. Nevypouští do vzduchu žádné škodliviny, což se o výrobě klasické elektrické energie říct bohužel nedá. Navíc se začnete spoléhat jenom na obnovitelné zdroje a nikoli na ropu, která jednoho krásného dne může klidně dojít.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Rychlá návratnost investice
- Úspory za energie
- Spolehlivost
- Dlouhá životnost

Rekuperace v Praze a okolí?

Chcete do interiéru dostat čerstvý vzduch, aniž byste dovnitř pustili i hluk z ulice? Zároveň se chcete vyhnout bacilům, virům a pylům či alergenům, které mohou otevřeným oknem rázem do domácnosti přivát? Vsaďte na rekuperační jednotky, na něž lze získat taktéž nemalou dotaci z programu Nová zelená úsporám. Rekuperační jednotky slibují úsporu tepla až o 30%, což znamená, že šetří životní prostředí.

Rekuperace funguje na jednoduchém principu. Z jedné strany se dovnitř dostává venkovní, čerstvý vzduch, který v rekuperační jednotce prochází filtrem, v němž se zachytí veškeré bacily, viry, alergeny nebo pyly a prach či pach. Z druhé strany do rekuperační jednotky přichází vnitřní vydýchaný vzduch a při jejich setkání ve výměníku dojde k jejich výměně. Do interiéru tak putuje čerstvý vzduch jako při klasickém větrání, který je však čistý a který zaručí pevnější zdraví a spokojenější spánek.

Výhody rekuperace:
- Domácnost bez vlhka, plísní, roztočů
- Úspora tepla
- Zdravé spaní bez hluku
- Domov bez bacilů, bez nemocí

Kdo mi vyřídí dotace?

Ať už se rozhodnete pro fotovoltaickou elektrárnu, kterou umístíte na střechu rodinného domu, nebo pro rekuperační jednotku, díky které se dostane do interiéru čistý vzduch i bez otevření oken, obraťte se na nás. Jsme specialisté na vyřizování dotací, proto vám pomůžeme. Dotační program Nová zelená úsporám nabízí finanční pomoc těm, kteří se rozhodnou snížit energetickou náročnost a prospět tak životnímu prostředí, ve kterém žijeme.

Kde působíme kromě Prahy?
Nepůsobíme však jen v Praze, ale také v jiných koutech České republiky. Působíme tedy i v Brně, Olomouci, Ostravě, také v Liberci, Plzni či Hradci Králové.

na začátek stránky