Tepelné čerpadlo, fotovoltaika, rekuperace – Ostrava

Pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaické elektrárny nebo rekuperace v Ostravě má rozhodně smysl. Nejsou to jen ekologická opatření, která rapidně snižují dopad na životní prostředí a na planetu jako takovou, ale jsou to také ekonomická opatření, která umí snížit energetickou náročnost rodinného domu. Díky těmto vlastnostem se na úsporná zařízení vztahují jednorázové finanční příspěvky z programu Nová zelená úsporám.

Nevíte si rady, jak na získání dotace? Specializujeme se na Ostravu a její okolí v rámci poradenství, realizace a také vyřízení dotací. S naší pomocí vám žádost bude schválená a peněženka tak radostí poskočí.

Tepelné čerpadlo v Ostravě?

Tepelné čerpadlo je jedním ze způsobů, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Jedná se o stroj, který dokáže čerpat teplo z jednoho místa na jiné, a to tak, že vynaloží vnější práci. Zkrátka a dobře se teplo vezme například z vody, ze země nebo ze vzduchu a použije se k ohřevu vody nebo vzduchu uvnitř interiéru.

Díky snadnému principu lze říct, že se jedná o opravdu efektivní úsporné opatření, na které se vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám. Jak již bylo zmíněno, jedná se totiž o úsporné opatření, které šetří nejen naši peněženku, ale také životní prostředí, jež se kolem nás rozprostírá.

Jaké jsou výhody tepelného čerpadla:
- Možnost získat dotaci
- Snížení energetické náročnosti rodinného domu
- Takřka bezobsluhové úsporné zařízení
- Ekonomická návratnost

Fotovoltaika (solární elektrárna) v Ostravě?

Fotovoltaické elektrárny jsou v posledních letech hitem. Lidé se nechtějí stávat závislými na ropě, která může jednoho dne dojít. Raději se stávají závislými na obnovitelných zdrojích, k nimž patří například sluníčko, z něhož fotovoltaická elektrárna bere energii. Fotovoltaika je oblíbená i proto, že při výrobě solární energie nedochází ke znečištění ovzduší a životního prostředí. V porovnání s výrobou elektrické energie tak není do vzduchu vypouštěn CO2.

V poslední době má fotovoltaika také vysokou podporu od státu. Zdá se vám pořizovací cena elektrárny příliš velká? Vztahuje se na ni dotace! A to dotace ve výši až 50% pořizovacích nákladů. Pořizovací cena tak rázem není tak obrovská.

Jaké jsou výhody fotovoltaiky:
- Ochrana proti výpadku dodávky elektřiny
- Energetická soběstačnost
- Snadná a rychlá instalace
- Pojistka proti budoucímu zdražení elektřiny

Rekuperace v Ostravě a okolí?

Zejména astmatici a alergici touží po domácnosti bez pylu, prachu, roztočů, plísní nebo bez jiných alergenů. Jenže při klasickém větrání si do domácnosti pouštíme bohužel právě zmíněné nepříjemnosti, které pořádně podrásají dýchací cesty. Pokud se však rozhodnete pro rekuperaci, investujete do řízeného větrání, během kterého je čerstvý vzduch čištěn a filtrován, tedy jinými slovy zbavován všech alergenů nebo bacilů. Nejen, že se vyvarujete záchvatům, ale také nebudete trpět nemocemi.

Rekuperace navíc ušetří vaši peněženku. Slibuje a zajišťuje úsporu tepla až o neuvěřitelných třicet procent, což je opravdu znatelné a citelné, nikoli zanedbatelné.

Výhody rekuperace:
- Trvale čerstvý vzduch
- Úspora tepla
- Méně bacil (=méně nemocí)
- Nízká hlučnost

Kdo mi vyřídí dotace?

Jsme specialisté na vyřizování dotací, proto vám rádi podáme pomocnou ruku. Pokud zvažujete pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaické elektrárny nebo pořízení rekuperace, požádat o finanční příspěvek by měl být jeden z kroků. Dotace se neschvalují v zanedbatelných částkách - právě naopak. Jedná se o znatelné sumy, které uleví rodinné pokladničce.

Kde působíme kromě Ostravy?
S dotacemi nepomůžeme jen v Ostravě a jejím okolí. Působíme v celé České republice čili podáme ruku také v Praze, Zlíně, v Brně, taktéž v Olomouci, Liberci, Plzni, Hradci Králové nebo v Teplicích, Děčíně a Českých Budějovicích.

na začátek stránky