Fotovoltaika: zařízení, které šetří životní prostředí i vaši peněženku

16.7.2021

Fotovoltaický systém je sestaven tak, aby vytvářel energii přímo ze slunečního světla. Elektrický proces, který výrobu energie umožňuje, se přirozeně vyskytuje v určitých druzích materiálu: obyčejně jim říkáme polovodiče. Funguje to tak, že elektrony v polovodičích uvolňují sluneční energii a je možné ji přimět putovat elektrickým obvodem a v konečném důsledku ji odeslat do elektrické sítě. Takto vytvořenou energii můžete využít k napájení těch nejmenších věcí nebo dokonce celé domácnosti či společnosti.

Ušetřete za elektřinu

Je to jednoduché – tím, že si část své energie vyrobíte sami, nemusíte za ni platit svému dodavateli. V závislosti na tom, jak velké solární panely si necháte nainstalovat, můžete dokonce získat potřebné množství elektřiny pouze ze solárních panelů. To, že jsou prostorově náročné, nemusí hrát roli, protože si je můžete dát nainstalovat na střechu, takže vás nebudou nijak omezovat.

Náklady za údržbu a opravy

Obecně se ví, že solární panely potřebují čas od času umýt. A panuje všeobecný názor, že tato údržba je finančně náročné. Naštěstí tomu tak není. Existují společnosti, které vám solární panely vyčistí a nechtějí za to příliš. A nemusíte se bát, že je nutné solární panely čistit nějak příliš často. Navíc spousta výrobců nabízí možnost čištění a také záruku v délce 20 let. Solární panely jsou nainstalované "na pevno", což znamená, že neexistují žádné součásti, které by se mohly opotřebovat. Jediná součást, která se musí vyměnit, je střídač. Tato výměna vás však čeká jednou za cca 5 až 10 let.

Technologický rozvoj

Vzhledem k enormnímu zájmu o fotovoltaické systémy dochází ke neustálým zlepšováním a vývoji. Také inovace v kvantové fyzice a nanotechnologii mohou potenciálně zvýšit účinnost solárních panelů. Díky tomu budeme moci ještě více využívat sluneční energii a je možné, že budoucí domy už nebudou potřebovat externího dodavatele elektrické energie.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky