K čemu je dobré větrání s rekuperací?

12.6.2021

Rekuperace je jiný výraz pro systém, ve kterém se zpětně získává teplo. Takže při větrání dokážete využít energii vzduchu k tomu, abyste si příchozí vzduch již předehřáli. Jak to funguje a proč je rekuperace dobrá?

Jak funguje rekuperace?

Díky rekuperaci si venkovní čistý vzduch, který proudí do vašeho bytu, dokážete ohřát na teplotu, která se přibližuje teplotě vašeho interiéru. Pokud je venku mráz, nevpadne vám tak domů mrazivý vzduch, ale pomocí výměníku se k vám dostane vzduch již předehřátý. Vy tak neztrácíte tolik potřebné teplo domova. Co to pro vás znamená?

Dostatek čerstvého vzduchu

V bytě je nezbytně nutné větrat. Čerstvý vzduch bychom správně měli do místnosti pouštět alespoň každé dvě hodiny. Právě díky rekuperaci máte stálý přístup k čerstvému vzduchu, který je tak potřebný pro správné fungování našeho organismu.

Pryč s vlhkostí

Tím, že někteří lidé nevětrají, se doma uzavírají do skleníku. Následky? Vlhkost v domě, která vede ke vzniku nebezpečných plísní. Kondenzovaná voda se v případě rekuperace neusazuje, je přirozeně odváděna ven.

Vhodné pro alergiky

Čistý vzduch je dobrý pro všechny, ale pro lidi trpící alergiemi je přímo potřebný. Díky filtrům, které mají rekuperační jednotky, se nemusíte obávat, že by vám do bytu přistál vzduch, ve kterém budou pylové částice, nebo polétavý prach. Máte tak stálý přístup ke skutečně čistému vzduchu.

Úspora tepla

Pokud jste zvyklí pravidelně větrat, jistě víte, že poté musíte místnosti opět vytápět. To se systémem rekuperace odpadá a vy se tak můžete spolehnout na čistý vzduch, který je rekuperací pravidelně oteplován.

Rekuperace se hodí pro všechny bytové jednotky, rozhodně neplatí, že by byla její instalace vhodná pouze pro nové objekty. Tento systém je vhodný pro všechny domy, které jsou zatepleny a má kvalitní okna.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky