Kolik nákladů na fotovoltaickou elektrárnu pokryje státní dotace?

5.5.2021

Jestliže se letos rozhodnete pro realizaci solárního termického nebo fotovoltaického systému, můžete čerpat bohatou státní dotaci. I tento rok se v rámci projektu Nová zelená úsporám stát bude snažit podporovat ekologické zdroje energie.

Výhody fotovoltaické elektrárny

Přejete si získávat energii přímo ze slunce? Také se vám nelíbí současný stav naší planety a rádi byste svým dílem přispěli k pozitivní změně? Díky fotovoltaické elektrárně umístěné na vaší střeše získáte nekonečný přístup k energii, která je zde pro všechny z nás, a to zcela zdarma – sluneční energie je nekonečný ekologický zdroj. Konečně se lidé pomocí technologií i k tomuto zdroji dostali. Nastává nová éra, stanete se její součástí?

Štědré státní dotace pro ekologické projekty

Přejete si mít na své střeše termický solární systém? V tom případě se můžete těšit na jednorázový příspěvek od státu ve výši až 50 tisíc korun. Když se ale rozhodnete pro instalaci fotovoltaického systému, můžete čerpat dotaci až do výše 150 tisíc korun. Konkrétně dotace ve výši 150 tisíc korun je určena pro projekty, kde bude zabudován fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie a celkovým využitelným ziskem ≥ 4 000 kWh.rok-1, nebo kde fotovoltaický systém efektivně spolupracuje se systémem vytápění a přípravy teplé vody s tepelným čerpadlem.

Celkově v rámci dotačního programu můžete získat až 50 procent nákladů na pořízení úsporného systému. Nejvyšší cena, kterou vám stát poskytne, je 350 tisíc. Kromě příspěvků na fotovoltaické systémy se také může jednat o další podporované typy úsporných řešení: kotel na biomasu, tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel a další. Stát také podporuje rozšíření již stávajícího solárního systému. O dotaci mohou žádat jak vlastníci, tak i stavebníci rodinných domů.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky