Nejčastější mýty o rekuperaci, aneb A tohle už jste slyšeli?

21.5.2021

Lidi toho vždy napovídají hodně. Obzvláště o technologiích, kterým nerozumí. Připravili jsme si pro vás sesyp nejčastějších mýtů, které se pojí s rekuperací. Už jste je také slyšeli?

Rekuperace je hlučná a fouká lidem na hlavu

Moderní systémy rekuperace nejsou slyšet vůbec. Ano, pokud přiložíte ucho k vyústce, jemný zvuk uslyšíte. V jiném případě však ne. Proudění vzduchu od rekuperace nemáte možnost zaznamenat, protože splňuje všechny potřebné normy. Není možné, aby se do interiérů instalovaly systémy, které by lidé zaznamenali jako rušivé.

V trubkách rekuperace se tvoří plísně

Tuto představu si jistě mnoho laiků rádo domyslí. Ve skutečnosti je ale situace taková, že je veškerý vzduch filtrován a před tím, než je vpuštěn do bytu, je ještě odvlhčen. Proto se tak dovnitř nedostanou nejen nečistoty a pylové částice, ale také vlhkost. Systém je navíc stále v pohybu, takže není možné, aby k uchycení bakterií nebo spor plísní vůbec došlo. I přesto je raději systém vybaven antibakteriální vrstvou.

Rekuperace se hodí pro pasivní domy

Lidé si většinou myslí, že tento systém je vhodný pouze pro novostavby, které jsou stavěny pasivně. Tato představa je ale mylná. Ve skutečnosti se rekuperace jako systém větrání používá do jakýchkoliv prostor, kde již došlo k zateplení a k výměně oken za funkční variantu.

Čerstvý vzduch přeci nepotřebuji

Dnešní doba je zvláštní v tom, že jsme si všichni pořídili moderní bydlení, které nijak nedýchá, a zapomínáme na to, že tento stav má velký vliv na náš život. Právě příliv základní lidské potřeby – čerstvého vzduchu – je to, co nám umožňuje kreativně myslet, zdravě žít a dýchat.

Rekuperace je systém, který lze nainstalovat nejen do novostaveb, ale také do stávajících budov. Příliv čerstvého vzduchu po celý den je základ pro zdravé žití.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky