Nová zelená úsporám. Poznejte program, který vám pomůže ušetřit

9.5.2021

V nízkoenergetických budovách je udržitelná budoucnost. Proto Česká republika takové stavby podporuje, ať už se jedná o bytové jednotky nebo rodinné domy. Z toho důvodu byl vytvořen program Nová zelená úsporám, který má pod svou správou Ministerstvo životního prostředí. Jestliže na svém bydlení chcete ušetřit, získat dotaci nebo jen mít zelenější domov, podívejte se, co takový program nabízí.

Podpora nízkoenergetických projektů

Domy náročné na vytápění nejsou zátěží jen pro vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Při zpracování energií se totiž do ovzduší uvolňuje vysoké množství CO2, které podle některých studií stojí za klimatickou změnou a poškozuje životní prostředí. Cílem Evropské unie a jejích členských států je tak co nejvíce snižovat emise, docílit nízkouhlíkového a později až bezuhlíkového provozu.

Nová zelená úsporám je jedním z programů, který má pomoci takového cíle dosáhnout. Nízkoenergetické stavby jsou také moderní, tudíž mohou být pro zájemce atraktivnější díky estetickému provedení.

Jak může program pomoci právě vám

Pro využití programu Nová zelená úsporám se můžete rozhodnout v případě, že již nějakou nemovitost máte a plánujete ji zrenovovat tak, aby odpovídala nízkoenergetickým požadavkům, ale i ve chvíli, kdy se chystáte stavět zcela novou budovu.
V případě rekonstrukce se jedná o příspěvky na zateplení celé stavby, ať už jde o střechu, stěny, či okna a dveře. Můžete tak ušetřit na teple každoročně vysoké částky. Uvažovat lze také o provedení zelené střechy, využití solárních systémů nebo výměně zdroje tepla či rekuperačním systému.
Pořizovatelé nového domu mohou programu využít při koupi nízkoenergetické stavby a potěšeni budou také vlastníci elektromobilů. Na dobíjecí stanice, které jsou součástí stavby, se totiž dotace taktéž vztahuje.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky