Proč si pořídit podlahové vytápění

29.5.2021

Podlahové vytápění přináší řadu výhod. Rovnoměrně vytopí celou místnost, nabídne vám lepší teplotní komfort, a také s tímto druhem topení ušetříte náklady za energie. Bezúdržbový systém je navíc skvělým řešením, jak si pořídit efektivní topení, o které se nemusíte starat.

Rovnoměrné vytápění celé místnosti

Největší výhodou podlahového vytápění je bezesporu fakt, že jeho pomocí vyhřejete celou místnost rovnoměrně. Zatímco radiátor, který je většinou umístěn na boku místnosti pod oknem, sálá teplo a prohřívá místnost pomalu, podlahové topení sálá teplo přímo z podlahy, kde se rozprostře do celé místnosti rovnoměrně. Je tak zapotřebí mnohem menší síla vytápění, aby byl komfort v místnosti nesrovnatelně lepší.

Teplo od nohou je k nezaplacení

Ať již přijdeme z práce, nebo trávíme volný den doma, často příliš topíme, protože je nám stále chladno na oblast chodidel. To v případě podlahového topení nehrozí a člověk se zahřeje velmi rychle tím, že se prochází po příjemně teplé podlaze. Potřebujete tak mnohem menší sílu vytápění, abyste se v celé místnosti cítili velmi příjemně.

Úspora financí

Jelikož se pro vytápění místnosti používá mnohem méně energie, jedná se o velmi úsporné řešení. Teplota podlahy se pohybuje okolo příjemných 25 stupňů Celsia, a u stropu je tato místnost pouze o 3 stupně vyšší. Oproti klasickým radiátorům tak ušetříte velké množství financí. Podlahové topení je navíc bezúdržbové, takže se po jeho pokládce nemusíte starat o jeho funkčnost.

Nevíří prach

Zatímco klasické radiátory, na kterých se usazují prachové částice, jsou přímo strašákem alergiků, u podlahového topení tento problém odpadá. Tento typ topení také nevysušuje vzduch v místnosti. Navíc není nutno místnost ohřívat na tolik stupňů jako u klasického radiátoru.

Podlahové topení je ideální možnost, jak ušetřit za energie, a také jak si dopřát teplotní pohodu za mnohem nižších teplot vytápění. Rovnoměrně se vytopí celá místnost.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky