Solární panely nešetří jen energii. Mají spoustu dalších výhod.

22.3.2021

Mnoho střech rodinných domů je v dnešní době vybaveno solárními panely. Ty už nepotkáváme jen na polích, kde hromadně vytvářejí energii, ale i v mnohem menším měřítku, kdy jsou vhodné jen jako alternativní zdroj. Pokud nad takovým řešením uvažujete, podívejte se na největší výhody, které vás při pořízení a instalaci čekají.

Solární panely mají budoucnost

Evropská unie se snaží všemožně omezit těžbu nerostů, jako je například uhlí. Mnohem více je nyní podporována udržitelná energie, která produkuje minimálně nebo vůbec CO2. S úplným zastavením těchto zdrojů se do budoucna počítá a první výsledky by se měly podle mezinárodních úmluv objevit do roku 2030, a nejpozději do roku 2050.

Právě díky tomu mohou majitelé solárních elektráren počítat s přívětivým scénářem, při kterém by mohli za své energie výrazně ušetřit. Nezávislost na fosilních zdrojích by mohla v budoucnu být velice úsporná.

Nehrozí vám blackout

Nebylo by to poprvé, kdy se vesnice nebo celé město ocitlo rázem ve tmě a bez tepla. Alternativní zdroj energie by vás však na určitý čas mohl zachránit. Nejjednodušším řešením je v takovém případě solární panel. Jakmile elektrárna z důvodu určitých komplikací odstaví dodávky, můžete nerušeně pokračovat v odebírání vlastní energie.

Jednoduchá údržba

Nemusíte se obávat pravidelných kontrol. Solární panely jsou navrženy tak, aby vydržely desítky let. Pokud se během několika prvních let objeví problém, můžete se obrátit na firmu, která vám je dodala, a mělo by dojít k nápravě. Vybírejte kvalitní dodavatele, nesnažte se ušetřit a do budoucna se vám investice brzy vrátí.

Můžete využít dotace

Jak již bylo řečeno, státy počítají s alternativními zdroji, jako s budoucí metodou výroby energie. Instalaci solárních panelů proto různými programy, například Nová zelená, podporují a můžete díky nim získat finanční úlevy. Sledujte proto pozorně, jaké jsou aktuálně vyhlášené podpory, a neváhejte se o ně přihlásit.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky