Tepelné čerpadlo místo elektrického vytápění. Změnu podporuje nová zelená úsporám

11.5.2021

Využívejte naplno sílu ekologických zařízení. Jedním z nich je tak tepelné čerpadlo, které vám ušetří výdaje za energie, a navíc si na jeho pořízení budete moci zažádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Při zateplení domu navíc dosáhnete maximálního příspěvku, který činí 100 000 Kč. Investice se vám tak v průběhu několika příštích let vrátí.

Jak funguje tepelné čerpadlo

Do čerpadla se nejprve dostane vzduch z okolního prostoru. Ten přijde do kontaktu s nemrznoucí směsí, jež ho následně předá do části, kde je výparník. Chladivo, které je zde umístěné, se na základě toho vypaří a přejde do kompresoru. Ten teplé chladivo stlačí a díky tomu vzniká také vyšší teplota. Dá se říci, že z ničeho, v tomto případě pouze ze vzduchu, je vytvořeno teplo, které je levné a použitelné v celé domácnosti k vytápění nebo ohřevu vody. Roční úspory na energiích jsou tak oproti běžnému elektrickému vytápění výrazné.

Kdy zvolit instalaci tepelného čerpadla

Ideální je do takového zařízení investovat v případě, že máte doma neekologický kotel, který je třeba do roku 2022 povinně vyměnit. Také se pro investici rozhodněte v případě, že chcete snížit své náklady na energie nebo bydlíte v nízkoenergetickém domě s dokonalým zateplením a rádi byste své výdaje dostaly na úplné minimum.

Dotace z programu Ministerstva životního prostředí

Nová zelená úsporám je ideální pro stavebníky nebo vlastníky rodinných domů nebo bytových domů, ať už se jedná o fyzické nebo právnické osoby. Obyvatelé z Ústeckého, Karlovarského nebo Moravskoslezského kraje budou mít také určité výhody navíc.
Konkrétně při výměně kotle za tepelné čerpadlo je možné z programu žádat částku od 60 000 Kč, kdy jde o instalaci bez zateplení, do 100 000 Kč, kdy je nutné zabezpečit zateplení domu, aby úspora energie byla co nejvyšší.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky