Tipy, jak správně vybrat tepelné čerpadlo

16.4.2021

Říkáte si, že je nemožné vybrat správné tepelné čerpadlo bez odborníka? Stačí vám znát několik základních parametrů, které vám hned na první pohled prozradí, zdali je toto zařízení vhodné pro vaši domácnost. Možná se v mnoha značkách, číslech a informacích ztrácíte, ale důležité je zaměřit pozornost jen na několik primárních informací.

Nesnažte se ušetřit

Hned na začátku je nutné připomenout, že při koupi tepelného čerpadla se nevyplatí příliš šetřit. Levné produkty jsou nestálé, poruchové, nemají dlouhou životnost ani účinnost. V případě, že zvolíte sice dražší, ale kvalitní čerpadlo, které je vytvořeno z kvalitních dílů a součástek, investice se vám vrátí. V opačném případě se může stát, že budete neustále řešit opravy a komplikace.

Zaměřte se na výkon

Nejprve budete potřebovat odborníka, který podle několika základních údajů stanoví, jaká je ve vašem domě tepelná ztráta. Bez takové informace laik nemůže vybrat tepelné čerpadlo o správném výkonu. Za poplatek tento výpočet provede specialista, který se věnuje energiím nebo jde o doplňkovou službu firmy, která se živí prodejem tepelných čerpadel. Výkon tepelného čerpadla volte vždy takový, aby až o 40 % přesahoval tepelné ztráty.

Velikost a hlučnost

Jistě si nepřejete, aby váš poklidný večer nebo den strávený doma rušilo hlasité čerpadlo. Přesvědčte se proto u výrobce před koupí o tom, jak je běžný provoz hlasitý. V některých případech bude obchodník schopen vám čerpadlo ukázat přímo v provozu a vy se tak budete moci rozhodnout, jestli vám taková varianta vyhovuje. Myslete také na velikost, která musí přesně vyhovovat vašemu bydlení, abyste se pak zbytečně nemuseli omezovat.

Švédská kvalita? Mýtus

Obchodníci rádi využívají pojem "švédská kvalita", jelikož si lidé časem zvykli, že se takto označují kvalitní výrobky. Nenechte se ovšem zmást klamavou reklamou. Vždy se řiďte recenzemi zákazníků, ověřte si působení firmy na trhu a u každého produktu zkoumejte přesnou specifikaci, která je podložená údaji a čísly.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky