Údržba a čištění solárních panelů se vyplatí přenechat nám - specializované společnosti

8.7.2021

Tím, že si pořídíte fotovoltaické systémy, můžete ušetřit peníze za účty za elektrickou energii. Navíc také šetříte planetu Zemi, protože využíváte obnovitelný zdroj energie: sluneční záření. Pořizovací cena fotovoltaických systémů se může zdát vysoká, je ale nutno přemýšlet o ní tak, že se vám v čase peníze vrátí díky tomu, že budete odebírat méně elektřiny od externího dodavatele. Stát navíc nabízí dotační program, který vám může pomoci počáteční náklady snížit.

Proč je důležité čištění solárních panelů

I solární panely potřebují čas od času vyčistit, protože špína, která je na nich usazená, snižuje jejich výkon. Toto znečištění částečně smývá déšť a odfoukává vítr, nicméně je zapotřebí použít speciálních prostředků, aby bylo dosaženo dokonalého vyčištění a tím optimálního výkonu solárních panelů. Některé společnosti nabízí součástí instalace solárních systému dokonce automatické čističe. Nejlepší je svěřit se do rukou odborníků – jejich služba není drahá a můžete se spolehnout na kvalitu.

Jak často je potřeba panely čistit?

Obvykle se tato činnost provádí jednou ročně, zhruba ve stejném termínu. Pokud znečištění pokrývá plochu solárního panelu, není tento schopen pojmout tolik solární energie, kolik by mohl. A proto je zapotřebí zabývat je pravidelným čištěním. Dlouhodobé znečištění může poškodit solární panely. Pokud nevyčistíte panely dva až tři roky po sobě, přicházíte asi o 13 % jejich výkonu. To, jak často čistit, ale záleží také na prostředí, ve kterém žijete. Oblasti s větším výskytem ptactva nebo v blízkosti frekventované komunikace budou zřejmě vyžadovat častější čištění, než jednou za rok.

Výměna částí

Vzhledem k tomu, že solární panely mají žádné pohyblivé části, které by se mohly časem opotřebovat nebo rozpadnout, ani nepodléhají rzi, není výměna částí solárního systému vůbec častá.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky