Když dům, tak energeticky nenáročný

16.6.2021

Rozhodli jste se postavit si krásný příbytek, který bude přesně podle vašich představ? Abyste se vyhnuli nepříjemné situaci, kdy vám do schránky doputuje dopis s účtem za elektřinu obsahující příliš vysoká čísla, při stavbě zaměřte svou pozornost na úsporná opatření.

Pomůže vám dotační program Nová zelená úsporám

Řadu lidí nyní napadne, že úsporná opatření rovná se další výdaje navíc. Jenže ve skutečnosti pořizovací cena fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla nemusí být tak obrovská. Stále totiž funguje dotační program Nová zelená úsporám, který nabízí pomocnou ruku. Díky získané dotaci, která je jednorázovým finančním příspěvkem, můžete získat až polovinu způsobilých nákladů, které vynaložíte na koupi úsporného opatření.

V praxi to znamená, že můžete požádat o příspěvek nejen na fotovoltaiku, ale také na nová okna, výměnu střechy nebo na stavbu novostavby jako takové (ve všech případech samozřejmě existuje hranice možné získané částky).

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo, rekuperace

Možná se ptáte, co všechno do kategorie "úsporná opatření" spadá. Kromě fotovoltaiky, kterou jsme již zmiňovali, může energetickou náročnost rodinného domu snížit tepelné čerpadlo. To je v posledních letech považováno za nejlepší zdroj vytápění vůbec, i když jeho pořizovací cena není zrovna nejnižší. Na druhou stranu životnost a spolehlivost jsou na vysoké úrovni.

Vysokých částech na účtech za elektřinu se můžete vyvarovat i tím, že zainvestujete do rekuperace neboli do řízeného větrání. Toto zařízení vám přinese do domácnosti i příjemný klid (hluk z ulice k vám nepronikne).

A v neposlední řadě stojí za zmínění podlahové vytápění. Mluvíme opět o trendu dnešní doby, díky kterému nádherně rozložíte teplo do každé části domu (dokonce i do koutů, kam běžné topení nedosáhne).

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky